Copy TOPlist© 2012-2024 STUDIADOMI Všechna práva vyhrazena. Další publikování obsahu bez souhlasu STUDIADOMI zakázáno!

OBČANSKÁ STUDIADOMI

Nízkoenergetické mobilní a modulové domy jsou moderním trendem bydlení a to nejen díky nízkým pořizovacím a provozním nákladům, rychlé instalaci, ale i pro svůj atraktivní vzhled, variabilitu a snadnou údržbu. Škála využití je opravdu velmi široká.

Jsou ideálním řešením prvotního bydlení pro mladé rodiny vytvořením tzv. rostoucího domu s možností kdykoliv obytný prostor rozšířit, a to libovolným způsobem, připojením dalšího modulu. Způsob napojení dalších modulů umožňuje jakkoliv měnit vnitřní dispozici prostoru dle potřeb a požadavků rodiny.

Další variantou je modulo dům pro seniory a zdravotně postižené občany, kdy nizkoenergetický mobilní dům nabízí účelné bezbariérové využití vnitřního prostoru včetně bezbariérového přístupu na terasu či zahradu. Senioři jistě ocení možnost prožít aktivní stáří ve spojení s přírodou.

Modulové mobilní nízkoenergetické domy jsou určeny pro celoroční bydlení trvalé i rekreační – celoročně obyvatelná chata, chatka, zahradní domek, sklad, garáž, dvojgaráž, campové chatky atd.

Vypracovali jsme ukázky základních půdorysných a designových řešení modulových nízkoenergetických domů. Fantazii ve způsobu připojení a půdorysném řešení neklademe žádné meze. Snažíme se maximálně vyhovět všem klientům a jejich požadavkům na uspořádání a způsob využití domu.

DALŠÍ VARIANTNÍ ŘEŠENÍ BYDLENÍ A REKREACE

Návrhové studie modulových staveb vytvořené architektonickou kanceláří Ing.Arch.Borise Šonského při kterých byly jako obkladové materiály použity cembritové desky, plechová fasáda a dřevěný obklad.

VARIANTY PRO BYDLENÍ VARIANTY PRO REKREACI